Naše služby

Nabízíme komplexní řešení a služby.

Realizace

Krb od nás je na celý život, ne jenom na pár let, proto je důležité, aby vyhovoval všem Vašim požadavkům. Krom výběru krbové vložky, Vám pomůžeme vybrat styl a design provedení krbu,tak aby vyhovoval Vašim představám. Výběr vhodné krbové vložky Vám ulehčíme odborným poradenstvím ,v sekci Teplovzdušné krby nebo Teplovodné krby – Výměníkové krby. Následující sekci věnujeme materiálům, ktoré potřebujeme na stavbu krbu.

Hořící dřevo má v ohništi teplotu cca 800°C v závislosti od druhu dřeva a od stupně suchosti. V bezprostřední blízkosti ohniště může být i trvale víc sto stupňů.Nekteří tzv. „mistři” obloží krbovou vložku cihlami a spojí je flexi lepidlem na dlaždice. Tyto materiály bez trvalého poškození dokážou snášet maximálne 120°C. Krb postavený z těchto materiálů se po pár letech používaní buď rozpadne, nebo alespoň popraská.Odstránění takových škôd je nákladné. Jiní „mistři” obloží krbovou vložku sádrokartonem. Vystavit papírový povrch sádrokartonových desek trvale teplotě větší než 100 stupňu, je nezodpovědné,ale i nebezpečné.

Na stavbu krbu jsou k dispozici testované materiály, které zajisťují spolehlivou izolaci vůči trvale vysoké teplotě. Většina mistrů používá k postavení krbu izolační materiál buď plynosilikát, nebo Superizol. Určitě jste už slyšeli o tom,že z krbu se uvolňuje prach.Příčinou je to, že konzistence těchto materiálů je podobná, jakou má křída. Když počas topení začne kolem krbové vložky proudit horký vzduch, začne se tento materiál loupat a všechen ten prach se dostává do vzduchu v interiéru.Prach dýcháte Vy, Vaše děti, manžel/manželka.Může vyvolat astmu, různé alergie atd… Uvědomte si prosím, že k loupání tohoto suchého prachu z povrchu vnitřní strany krbu nedochází jenom počas topení, ale pořád, pretože vzduch sa neustále otáčí v interiéru a taky za krbem.

Ďalší nevýhodu si uvědomí ženy v domácnosti, jelikož prach, který sa točí v domácnosti, se usadí taky na nábytku, proto je potřeba častěji uklízet.Naše firma používá speciální německý izolační materiál, který je neprašný, proto používaní krbu nevyvolává alergie, astmu a není potřeba často uklízet. Cenový rozdíl ,počítaný na celou stavbu medzi Silikátem/Superizolem a německým izolačním materiálem je cca 100 Euro.Jestli chcete akumulační krb, který má stejné vlastnosti jako kachlová pec, umíme postavit i tuto variantu s tím rozdílem, že naše krby mají generační životnost, není potřebné je rozebrat a znovu postavit ,jako některé kachlové pece. Speciální šamot ,který používáme dokáže akumulovat o 50% víc tepla jako klasický, je pružnější, díky čemu má vyšší životnost. Izolační materiál, lepidlo, šamot, šamotové lepidlo a omítka jsou speciálně vyvinuté společně, pro tento účel. Díky tomu je jejich tepelná diletace stejná a lineární, proto ani po x letech používaní krbu nepraská a neodlepuje se.

Poskytujeme odborné poradenství při výběru krbové vložky, navrhnutí stavby krbu, stavbu realizujeme tak, aby technicky i esteticky vyhovovala Vašim požadavkům a představám. Na celou realizaci /krbovou vložku i stavbu/ máte 5. letou záruku, samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. Neváhejte nás kontaktovat. Nezapomeňte na to, že i tady platí staré známé: nakupujte u odborníků.

Doprava

Dovoz zabezpečujeme vlastním firemním autoparkem.

Montáž

Naše krby staví výlučně profesionálové a zkušení kamnáři. Cena montáže závisí od typu a stavební náročnosti krbu.

Široký výběr

Naše produkty a sortiment uspokojí požadavky a představy i těch nejnáročnějších zákazníků.